Panel: Badania i rozwój – sobota, 12 października 2019

Panel: BADANIA I ROZWÓJ

Blok tematyczny moderowany przez Macieja Bartonia (EIT Food, Uniwersytet Warszawski), organizowany przez Stowarzyszenie Polska Ekologia. Odbędzie się na sali nr 3, w godz. 10:30 – 12:00

W bloku tym zaplanowane są następujące wystąpienia:

TEMAT PRELEGENT OPIS

Zdrowo, smacznie, szybko czy ekologicznie? Czyli o tym, jakie Polacy mają podejście do jedzenia, gotowania i produktów spożywczych.  

Daria Affeltowicz – Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

godz. 10:30 – 11.00

Przekonania, motywacje i bariery wobec jedzenia mają duży wpływ na podejmowane przez konsumentów codzienne decyzje. Dlatego znajomość konsumentów – ich potrzeb, postaw i obaw – jest kluczowa dla podejmowania właściwych decyzji marketingowych oraz budowania efektywnej komunikacji sprzedażowej. W trakcie prezentacji słuchacze dowiedzą się na ile Polacy są zadowoleni ze swojego stylu odżywiania? Jak wyglądają codzienne zwyczaje żywieniowe Polaków? Jak Polacy różnią się między sobą podejściem do jedzenia, gotowania i kupowania gotowych posiłków? Jakie są grupy polskich konsumentów ze względu na podejście do żywienia? Co to znaczy odżywiać się zdrowo i jak Polacy różnią się między sobą w rozumieniu tego czym jest „zdrowe żywienie”? Które segmenty konsumentów są gotowe na produkty ekologiczne i jak dotrzeć do nich z komunikacją marketingową? W trakcie prezentacji zostaną zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych przez badaczy z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach międzynarodowego projektu EIT Food Oleogel (finansowany z programu Horyzont 2020). 

Czy grójecczyzna może być największym ekologicznym sadem Europy?

Maciej Majewski – FreshMazovia

godz. 11:00 – 11:30

Dobre praktyki i wyzwania dla produkcji ekologicznej jabłek w Grójcu i okolicach. Czy gospodarstwa konwencjonalne mogą przejść na rolnictwo ekologiczne nie tracąc na jakości surowca?

Rasy rodzime zwierząt gospodarskich jako nowa jakość w rolnictwie ekologicznym

dr inż. Paweł Radomski – Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie

 

godz.11:30 – 12:00

Krótka charakterystyka sektora rodzimych ras zwierząt gospodarskich w Polsce, możliwości wykorzystania hodowli ras rodzimych w rolnictwie ekologicznym,  wyniki badań konsumenckich dotyczących zagadnień certyfikowanej żywności, rekomendacje na dalszy rozwój gospodarstw ekologicznych w oparciu o nowe systemy jakości.

 

Przeskocz na górę strony.