Sylwetki prelegentów

Aurora Abad

Dołączyła do OPTA Europe jako Sekretarz Generalna w 2022 r. Ma 25-letnie doświadczenie zawodowe w sprawach UE i większą część swojej kariery zawodowej spędziła pracując dla firm winiarskich jako dyrektor ds. handlu. Wcześniej zajmowała się bezpieczeństwem żywności, kwestiami konsumenckimi i zrównoważonym rozwojem środowiska. Pochodzi z Sewilli (Hiszpania).

 

 

 

 

Katarzyna Bosacka 

Dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistka od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Prowadziła wiele autorskich programów telewizyjnych na antenach TVN, TVN Style i TTV

 

 

 

Jan Golba

Zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności w Ministerstwie Rolnictw i Rozwoju Wsi. Na tym stanowisku pracuje od roku, po wcześniejszych doświadczeniach w jednostce certyfikującej rolnictwo ekologiczne, pracy na SGGW jako doktorant na wydziale Rolnictwa i Biologii a później adiunkt na Wydziale Żywienia Człowieka i Konsumpcji oraz w biznesie dotyczącym obsługi rolnictwa i zaopatrzeniu w środki produkcji (dopuszczonych do stosowania w rolnictwie  ekologicznym). Jest ciągle aktywnym rolnikiem ekologicznym z epizodem działalności przetwórczej – eko. Prywatnie pasjonat rolnictw ekologicznego.

 

 

Ewelina Hallmann

Jestem pracownikiem Zakładu Żywności Ekologicznej i od 19 lat zajmuję się analizą żywności ekologicznej oraz edukacją młodych ludzi w kierunku jakości żywności ekologicznej i jej wpływie na zdrowie człowieka i środowisko.

 

 

 

 

Dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, profesor w Katedrze Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW w Warszawie. Prowadzi badania w zakresie polityki klimatycznej i ekologicznej, integracji ich celów do polityki rolnej i strategii rozwoju gospodarczego, a także dotyczące procesu europeizacji polskiej polityki ochrony środowiska oraz zarządzania ochroną środowiska. Autor i współautor ponad 350 publikacji.

Współzałożyciel Koalicji Klimatycznej, od 2003 roku jest ekspertem zarządzającym Sekretariatem Koalicji Klimatycznej.

 

 

Justyna Marszałkowska-Jakubik

Jestem dietetyczką po warszawskiej akademii medycznej oraz autorką licznych artykułów i wystąpień o tematyce żywieniowej. Od 2005 roku prowadzę konsultacje dietetyczne dla osób dorosłych, pracuję też jako wykładowca akademicki, co muszę przyznać bardzo lubię. Jako dietetyk jestem zwolenniczką rozsądnych zmian w diecie, a nie robienia rewolucji na talerzu, dlatego jeśli tylko jest to możliwe będę starała się zmienić Twoje nawyki żywieniowe, a nie narzucać z góry ustalony na sztywno plan dietetyczny. Mam w tym ogromne doświadczenia, więc możesz mi zaufać.

 

Artur Miszczak

Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 35 lat pracownik naukowy, doktor nauk rolniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Od ponad 20 lat kieruje Zakładem Badania Bezpieczeństwa Żywności w Instytucie Ogrodnictwa – Państwowym Instytucie Badawczym. Jest to akredytowane laboratorium zajmujące się analizami pozostałości środków ochrony roślin na potrzeby zarówno urzędów państwowych jak i firm prywatnych, w tym badania niezbędne do rejestracji środków ochrony roślin w Polsce i UE.

 

Agnieszka-Plencler

Współtworzę Fundację Forum Konsumentów, która ma na celu zbudowanie siły konsumentów i dbanie o ich interesy. To budowanie społeczności, która chce mieć wpływ na rzeczywistość, która walczy o najwyższe standardy w walce o konsumenta.

 

Renata Przegalińska 

Od 2018 r. Dyrektor Zarządzająca jednostką certyfikującą AGRO BIO TEST Sp. z o.o. z 20-letnim doświadczeniem w nadzorze i certyfikacji produkcji ekologicznej. Wcześniej Główny specjalista oraz Audytor wewnętrzny w Biurze Rolnictwa Ekologicznego i Produktów Regionalnych w Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych z 10-letnym stażem pracy, w trakcie którego zdobyła doświadczenie m.in. w prowadzeniu audytów jednostek certyfikujących, była przedstawicielem organu nadzoru na posiedzeniach Stałego Komitetu ds. Rolnictwa Ekologicznego w Komisji Europejskiej oraz w trakcie audytów prowadzonych przez przedstawicieli Komisji Europejskiej. Powołana na Członka Rady Produkcji Ekologicznej w MRiRW w lipcu 2023 r. Absolwentka międzywydziałowych studiów: Ochrona Środowiska na SGGW.

 

Karol Przybylak

Redaktor naczelny i wydawca czasopisma Biokurier oraz portali internetowych m.in. biokurier.pl, smakiempomapie.pl, mamywsieci.pl. Pomysłodawca projektu Akademia Biokuriera. Od wielu lat publikuje artykuły dotyczące rozwoju rynku żywności ekologicznej, tradycyjnej i lokalnej.

Prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska

Pracuje w Zakładzie Żywności Ekologicznej w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W swojej aktywności badawczej zajmuje się rolnictwem ekologicznym, wartością odżywczą surowców ekologicznych oraz wpływem konsumpcji żywności ekologicznej na zdrowie ludzi i zwierząt. Opublikowała ponad 200 prac naukowych, z czego 49 w czasopismach wysoko punktowanych. Jest prezesem stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, którego celem jest upowszechnianie rolnictwa ekologicznego wśród społeczeństwa oraz promocja jego produktów oraz inspirowanie i popieranie nauki przyczyniającej się do rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce. Prof. Rembiałkowska prowadzi szereg krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz wdrożeniowych, związanych z rolnictwem i żywnością ekologiczną. Należy do zarządów kilku polskich i światowych organizacji promujących tę tematykę (FQH, OFSP, ISOFAR); jest liderem międzynarodowej sieci ENOAT.

 

Dr inż. Urszula Sołtysiak

Rzecznik PIŻE. Wieloletnia wykładowczyni SGGW w zakresie produkcji żywności ekologicznej, współtworzyła ruch rolnictwa ekologicznego w Polsce. Współzałożycielka i wieloletni dyrektor pierwszej jednostki certyfikującej rolnictwo ekologiczne w naszym kraju. Ekspert w zakresie ekologicznej produkcji żywności i jej certyfikacji. 

 

Kamilla Stańczyk

Jestem współwłaścicielką polskiej rodzinnej firmy Eco&More. Od 12 lat dystrybuujemy produkty ekologiczne i obserwujemy zmiany na rynku. Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, inżynierem i ekologiem. Posiadam także ukończone studia MBA executive. Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dzieci, żoną wizjonera żeglarza. Kocham słońce i potrzebuję go dużo, uwielbiam zapach bzu i ziemi po deszczu, mam respekt do Natury i doświadczenia Przodków.

 

Sylwester Strużyna

Wiceprezes PIŻE, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim i podyplomowych studiów z zarządzania na SGH. Od 2006 roku jest prezesem zarządu spółki Bio Planet – lidera dystrybucji żywności ekologicznej w Polsce. Wcześniej przez lata był członkiem zarządu Makarony Polskie SA oraz Polskiej Izby Makaronów.

 

Przemysław Świerszcz

Doświadczony lider zespołu oraz trener biznesu. Specjalizuję się w budowaniu zespołów, odporności psychicznej, komunikacji oraz wystąpieniach publicznych. Przenoszę świat sportu do świata biznesu. W pracy trenera biznesu wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie kapitana reprezentacji Polski w ampfutbolu.

 

Magdalena Wolska

Prawnik, ekonomista. Ekspert prawa żywnościowego i lider projektu FoodFakty LEX Scan. Doktorant w Zakładzie Prawa Rolnego i Żywnościowego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie. Przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą urzędowej kontroli w rolnictwie ekologicznym. Autorka artykułów naukowych z zakresu prawa żywnościowego.

Wioletta Wrzaszcz

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik IERiGŻ PIB od 2005 r. Od początku pracy zawodowej zajmuję się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju rolnictwa, w tym gospodarstw rolnych. Przedmiotem moich badań są gospodarstwa ekologiczne w zakresie środowiskowym, produkcyjnym i ekonomicznym.

Przeskocz na górę strony.