Zielony Tydzień – ogłoszenie z dnia 27.01.2023

Treść przetargu:
27 stycznia 2023, Warszawa,
Polska Izba Żywności Ekologicznej ogłasza:
Zapytanie ofertowe Zielony Tydzień
Przedmiotem projektu jest przygotowanie kampanii promocyjnej na temat żywności ekologicznej, promowanie produktów wytwarzanych w ramach systemu certyfikacji.
Cele i założenia projektu zostaną zrealizowane dzięki czterem różnym działaniom:
- Przygotowanie Zielonego Tygodnia, czyli kampanii wokół święta ziemi na wiosnę 2023, w ramach, której przygotujemy rabatowane ceny na ponad 50 produktów w ponad 20 sklepach ekologicznych co posłuży nam jak pretekst do informowana o walorach żywności ekologicznej; całość zostanie przygotowana w porozumieniu z producentami żywności ekologicznej. Oferentów prosimy o:
- przedstawienie pomysłu na kampanię
- zaproponowanie minimum 50 produktów oraz minimum 20 sklepów, z którymi kampania będzie prowadzona – listy intencyjne od potencjalnych partnerów
- prowadzenie kampanii i biura prasowego:
- kontakt z dziennikarzami, działania PR – stały kontakt z mediami lifestylowymi, prozdrowotnymi i branżowymi, 2 informacje prasowe, ich wysyłka i follow up; 2 publikacje płatne w Internecie/prasie/radiu lub telewizji
- działania w mediach społecznościowych, minimum 20 postów w tym 1 konkurs tematyczny – prosimy o propozycję posta z grafiką
- prosimy o przedstawienie jednej informacji prasowej oraz proponowanych tytułów mediów do współpracy
- Przygotowanie 10 filmów
– 5 filmów, każdy w dwóch wersjach: krótka do mediów społecznościowych i dłuższa na kanał YouTube PIŻE, dla osób, które chcą zgłębić temat
– Filmy na temat polskiej produkcji żywności ekologicznej, różnicy w produkcji ekologicznej i konwencjonalnej, bioróżnorodności. Filmy nakręcimy w terenie u wybranych producentów żywności ekologicznej, pokazując ich jako osoby, które wybrały ekologię z konkretnych względów: bioróżnorodność, zdrowie, tradycja rodzinna, względy ekologicznej itp.
Oferentów prosimy o przedstawienie szczegółowego scenariusza do jednego filmu: proponowane dialogi, muzyka, rozmówca itp. w zależności od scenariusza. Scenariusz musi umożliwić Izbie efektu końcowego w sposób jednoznaczny. Wymagana jest współpraca z ekspertem – prosimy o zaproponowanie osoby.
Jeden film zostanie przygotowany na jesień 2023 w ramach European Organic Day
– Promocja filmów za pomocą kanałów SoMe, AdWords itp. Celem zwiekszenia ich zasięgów.
- Działania promujące żywność ekologiczną w szkołach w środowisku osób decyzyjnych.
Promocja zbóż, owoców i warzyw ekologicznych przez ekspertów prawnych na forum publicznym – w szczególności podczas spotkań, w których biorą udział osoby publiczne zajmujące się polityką krajową i międzynarodową, jak również przedstawiciele organizacji branżowych i środowisk konsumenckich. Celem tych działań będzie propagowanie m.in. idei zwiększenia konsumpcji ww. produktów w szkołach. Takie działania mają na celu wzmocnienie patriotyzmu konsumenckiego i zbudowanie platformy wspierającej rozwiązania prawne zmierzające do zwiększonej konsumpcji owoców i warzyw ekologicznych. Z każdego spotkania powstanie raport podsumowujący podjęte działania i komunikację promującą ekologiczne owoce i warzywa. Oferentów prosimy o:
- harmonogram proponowanych spotkań z listą osób, z którymi odbędą się spotkania
- wskazanie eksperta, który będzie spotkania prowadził – CV z minimum 3-letnim doświadczeniem w branży żywności ekologicznej
W ramach projektu przygotujemy materiały merytoryczne i grafiki towarzyszącej całej kampanii.
Całości będzie towarzyszyła podstrona internetowa dedykowana projektowi. W trakcie użyjemy materiałów biurowych wskazanych w budżecie jak papier czy tusz do drukarki itp.
Szerszy opis niniejszych działań załączamy do oferty w osobnym dokumencie ze względu na brak miejsca w formularzu ofertowym.
Kampania skierowana głównie do rodzin i dzieci, promując prozdrowotne działania owoców i warzyw BIO oraz zbóż BIO, obalając mity i czarny PR.
Celem kampanii jest przygotowanie i popularyzacja prostego przekazu na temat żywności ekologicznej, który dotrą do szerokiego forum odbiorców.
Zasięg kampanii oceniamy na 200.000 odbiorców. Ekwiwalent reklamowy działań przekroczy budżet całego projektu.
Agencje i podwykonawców prosimy o przedstawienie oferty wraz z wyceną do dnia 2 marca 2023 roku według wzoru poniżej:
Prosimy o informacje na temat Państwa doświadczenia w realizacji podobnych kampanii i poszczególnych działań, z uwzględnieniem doświadczenia w realizacji:
- Kampanii promocyjno-informacyjnych
- Filmów promocyjnych
- Spotkań z reprezentacją władz
RYTERIA OCENY OFERTY
- Ocena ofert
- Złożone oferty zostaną ocenione pod względem spełniania warunków formalnoprawnych udziału w postępowaniu oraz pod względem merytorycznym, określonych w Zapytaniu. Szczegółowe zapisy tabeli przedstawionej w konkursie są wymagane a ich brak będzie powodował odrzucenie oferty.
- Jeżeli oferta nie spełni któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu wymienionych w zapytaniu ofertowym zostanie odrzucona. Warunkiem formalnym dopuszczenia do dalszej oceny jest złożenie oferty w terminie.
- Ocenie merytorycznej zostaną poddane wyłącznie oferty spełniające kryteria oceny formalnoprawnej.
- Oferty pod względem merytorycznym oceniane będą punktowo. Maksymalna liczba punktów, jaką może uzyskać oferta, wynosi łącznie 100 pkt.
- Za najkorzystniejsza ofertę zamawiający uzna tę, która otrzymała największą ilość punktów spośród ocenianych ofert, w oparciu o ustalone kryteria oceny merytorycznej.
Lp. | Kryterium | Maksymalna liczba punktów |
1. | Cena | 70 |
2. | Przedstawienie szczegółowej koncepcji przeprowadzenia kampanii | 30 |
KRYTERIUM 1 – CENA
Kryterium będzie rozpatrywane w oparciu o podane całościowe bezpośrednie koszty podwykonawstwa, czyli łącznie koszty przygotowania i realizacji działań i wynagrodzenia organizacji wdrażającej. Zamawiający przydzieli każdej badanej ofercie odpowiednią liczbę punktów wg poniższego wzoru:
gdzie:
C – liczba punktów za kryterium „cena”;
C min – najniższa cena wynikająca ze złożonych ofert;
C x – cena oferty rozpatrywanej
Oferent, który zaproponuje najniższą cenę, otrzyma 70 punktów, natomiast pozostali oferenci odpowiednio mniej punktów według powyższego wzoru.
KRYTERIUM 2 – SZCZEGÓŁOWA KONCEPCJA
Zamawiający przyzna każdej badanej ofercie odpowiednią liczbę punktów (maksymalnie 30 pkt.). Zamawiający przyzna punkty, uwzględniając poniższe kryteria:
Atrakcyjność proponowanych aktywności pod kątem wzbudzenia zainteresowania kampanią. Oceniamy sposób zaprezentowania treści o kampanii, zaproponowane tytuły do umieszczenia publikacji o kampanii, sposób promocji filmów w internecie. | 0-10 pkt |
Scenariusze filmów dotyczących kampanii. | 0-5 pkt |
Zaproponowanie spotkań z reprezentacją władz (z kim, tematyka tych spotkań, kiedy mogłyby się odbyć). | 0-5 pkt |
Zaproponowany KEY VISUAL kampanii | 0-10 pkt |
Oferty należy przesyłać mailem do 2 marca 2023 do godziny 12stej na adres:
projekty@pize.info.pl oraz w wersji papierowej na adres ul. Kickiego 1/u4, 04-373 Warszawa (siedziba Polskiej Izby Żywności Ekologicznej)
Oferty mogą opiewać na całość działań lub poszczególne punkty z powyższej tabeli (dowolną ich ilość).
Kwota budżetu kampanii nie może przekroczyć 178.000 NETTO
W razie pytań prosimy o maila na adres: projekty@pize.info.pl
TERMIN REALIZACJI: 1 kwietnia 2023 do 30 października 2023
OGŁOSZENIE Z DNIA 16 lutego 2023
WYNIKI KONKURSU:
NINIEJSZYM INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA FAKT, ŻE NIE OTRZYMALIŚMY ŻADNEJ OFERTY SPEŁNIAJĄCEJ WYMOGI OFERTOWE TERMIN ZGŁASZANIA OFERT ULEGŁ PRZEDŁUŻENIU DO DNIA 2 MARCA 2023.
Oferty należy przesyłać mailem na adres:
projekty@pize.info.pl oraz w wersji papierowej na adres Kickiego 1/u4, 04-373 Warszawa.
W razie pytań prosimy o maila na adres: zarzad@pize.info.pl
Link do konkursu: www.jemyeko.com/zielony-tydzien-ogloszenie-z-dnia-27-01-2023/