Manufaktura ekologicznych przypraw

Cynamon z Cejlonu, wanilia z Madagaskaru, kurkuma z Indii, papryka z Hiszpanii, a może kwiat muszkatu, galangal albo sumak z Bliskiego Wschodu? Te wszystkie aromatyczne, mniej i bardziej znane przyprawy w jakości bio oferuje marka The Spice Shop. Do tego autorskie kompozycje dopasowane do dań kuchni całego świata, jak „Włoska wycieczka”, „Czubrica czerwona”, „Tajski satay” czy „Aromatyczna kawa” pachnąca goździkami, kardamonem i gałką muszkatołową.

Apetyt rośnie od samego aromatu

The Spice Shop to współczesna wersja sklepu kolonialnego, gdzie znajdziemy chyba wszystkie przyprawy z zakątków całego świata i z polskiego zielnika. Wszystkie są pozyskiwane z ekologicznych upraw i mają certyfikat ekologiczny. Są ręcznie konfekcjonowane oraz pakowane, zachowują najwyższą jakość, wspaniały smak i aromat, bogaty w naturalne olejki eteryczne. Utrzymaniu smaku sprzyjają nowoczesne i szczelne opakowania, które nie pozwalają, aby cenne aromaty zostały utracone.

6 rodzajów soli

W the Spice Shop znajdziemy sól czarną Kala Namak, Fleur de seul –  wyjątkową sól morską zbieraną tylko przez 3 miesiące w roku, różową sól himalajską, niebieską sól perską, sól z Pustyni Kalahari i wreszcie produkt o niezwykłej historii i właściwościach – sól wędzoną z Danii. Powstaje z kryształków soli z Morza Martwego, które są poddawane wędzeniu drewnem bukowym na zimno, zgodnie z prastarą tradycją pochodzącą z czasów Wikingów. W ten sposób otrzymywana jest sól o intensywnym wędzonym aromacie i pikantno – korzennym smaku. Nadaje potrawom charakterystyczny dymny zapach, dlatego idealnie nadaje się do typowych dla kuchni skandynawskiej ryb, ale także do grillowanych mięs, zup oraz dań wegetariańskich i wegańskich.

The Spice Shop to marka prowadzona przez firmę Bioness Sp. z o.o. Spółka oferuje też sprzedaż hurtową przypraw organicznych oraz soli, skierowaną do nabywców segmentu HoReCa, pod marką Bioness Hurt. Odbiorcy hurtowi nie tylko mają możliwość zakupu wszystkich rodzajów przypraw i soli dostępnych w detalu, w tym autorskich mieszkanek Bioness. Pod ich indywidualne zamówienia firma komponuje unikalne mieszkanki z ekologicznych ziół z całego świata.
Bioness Sp. z o.o. jest członkiem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej: organizacji zrzeszającej przedstawicieli rynku żywności ekologicznej (rolników przetwórców, handlu detalicznego i hurtowników). Obecnie, jak wszyscy zrzeszeni w PIŻE, firma wspiera kampanię propagującą zrównoważoną produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności ekologicznej JEMY EKO.

Więcej informacji na stronach: www.thespiceshop.pl i www.bioness.pl