Organicznie i dietetycznie

Starsi konsumenci żywności specjalistycznej pamiętają jeszcze czasy, gdy na półkach sklepowych znaleźć można było jedynie czekoladę dla diabetyków i dwa smaki pasztetu sojowego. Dziś wybór produktów ekologicznych oraz dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych jest znacznie szerszy. Potrzeby tej grupy konsumentów, a także wegan i poszukujących żywności organicznej zaspokaja szeroki asortyment Eko-Wital. Firma dostarcza żywność ekologiczną oraz specjalistyczną do punktów sprzedaży w całej Polsce. W jej asortymencie znajdziemy kilkaset różnego typu wyrobów: od nabiału, przez wędliny, warzywa i owoce, po przekąski. Część z nich firma sprzedaje pod markami własnymi: EkoWital i DietWital.

Eko-Wital ma w swojej ofercie całą paletę artykułów organicznych. Niektóre z nich pochodzą od lokalnych polskich producentów, spora część natomiast sprowadzana jest z Czech, Niemiec, Szwajcarii, czy Toskanii, od certyfikowanych wytwórców ekologicznej żywności. Na półkach Eko-Wital na konsumentów czekają popularne produkty z wielu kategorii, w tym mąki, kasze, ziarna, bakalie, przyprawy i herbaty, a także różnego typu przetwory owocowo-warzywne, artykuły słodzące, oleje i oliwy, napoje oraz przekąski. To jednak nie koniec listy, Eko-Wital specjalizuje się również w żywności świeżej i na zamówienie dostarcza swoim klientom ekologiczne wędliny, jaja, sery, mleko i jogurty, owoce, warzywa oraz pieczywo.

Ważny obszar działalności firmy stanowi sprzedaż produktów specjalistycznych, uwzględniających potrzeby osób na różnego typu dietach: wegan, wegetarian, diabetyków, nietolerujących laktozy czy glutenu. Szczególnie bogata, smaczna i warta polecenia jest oferta skierowana do tej ostatniej grupy. Bezglutenowcom Eko-Wital proponuje np. włoskie bezglutenowe (a także pozbawione laktozy) napoje ryżowe ISOLA BIO, które mogą być ciekawą alternatywą dla mleka. ISOLA BIO bez problemu zastępuje mleko w śniadaniowej owsiance czy mleczno-owocowym shake’u, a może być też spożywany na co dzień po prostu jako wartościowy napój. Na jego korzyść przemawia też dodatek alg morskich Lithothamnium Calcareum, które wzbogacają skład produktu w niezbędny w zrównoważonej diecie wapń.

Osobom z różnych powodów unikającym glutenu, zwłaszcza tym najmłodszym, serce na pewno zabije żywiej na widok dinozaurowych przekąsek. Wycięte w kształt prehistorycznych gadów bezglutenowe chrupki kukurydziane BIO BioSaurus, dostępne są w wersji z solą morską oraz o smaku serowym lub keczupowym. To idealna poobiednia przekąska o niskiej zawartości tłuszczu (chrupki są pieczone), wykonana z kukurydzy z bezpiecznych upraw ekologicznych.

Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie sklepów na jakościowe produkty ekologiczne, Eko-Wital równolegle z importem i dystrybucją żywności zagranicznej, prowadzi sprzedaż pod markami własnymi. Np. pod znakiem EkoWital firma oferuje m.in. kasze, przetwory warzywne (w tym genialną passatę z włoskich ekologicznych pomidorów), mąki, syropy z agawy, daktyle, etykietą DietWital opatruje natomiast słodkie przekąski dla diabetyków i osób na diecie bezglutenowej.

Eko-Wital dostarcza jakościową żywność do polskich sklepów już od 2001 roku. Dystrybuowane przez nią produkty spotkać można w sklepach specjalistycznych oraz konwencjonalnych, mających też ofertę produktów organicznych, w tym w sieciach handlowych. Eko-Wital jest członkiem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej: organizacji zrzeszającej przedstawicieli rynku żywności ekologicznej (rolników przetwórców, handlu detalicznego i hurtowników). Obecnie, jak wszyscy zrzeszeni w PIŻE, firma wspiera kampanię propagującą zrównoważoną produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności ekologicznej JEMY EKO.

Więcej informacji na stronie www.eko-wital.pl