Wielkie emocje na murawie – za nami IX edycja turnieju „Bio Tytani”

Kiedy liderzy rynku żywności ekologicznej zamieniają marynarki i fartuchy produkcyjne na piłkarskie trykoty, można spodziewać się tylko jednego – sportowego widowiska na najwyższym poziomie. W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, obiekty Powiatowego Centrum Sportu w Biłgoraju stały się areną zmagań w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego firm branży ekologicznej „Bio Tytani”. Polska Izba Żywności Ekologicznej z dumą objęła to wydarzenie patronatem.

Gospodarzem i głównym organizatorem tegorocznego piłkarskiego święta był uznany producent z Ziemi Biłgorajskiej – Zakład Mięsny „Wasąg” z Hedwiżyna. To dzięki ich zaangażowaniu elita branży bio mogła spotkać się na perfekcyjnie przygotowanej murawie.

Czołówka branży w sportowych szrankach

Na murawie nie było miejsca na taryfę ulgową, choć rywalizacja od pierwszej do ostatniej minuty przebiegała w absolutnym duchu fair play. Do walki o prestiżowy puchar stanęły zespoły reprezentujące marki, które na co dzień kształtują ekologiczne nawyki żywieniowe konsumentów: Wasąg, Bartolini, Bio Planet, Freezco, Bio Berry, Bioveri, Pięć Przemian, Smak Natury, ABE Dystrybucja, Do-It Organic, Polbioeco, Soligrano & Helpa, Dary Natury oraz Mięsna Paczka. To wspaniały widok, gdy rynkowa konkurencja ustępuje miejsca wspólnej, sportowej pasji oraz biznesowej integracji.

Rozgrywki trzymały zgromadzonych kibiców w ogromnym napięciu aż do ostatniego gwizdka. Prawdziwą wisienką na turniejowym torcie okazał się mecz finałowy. Obie drużyny pokazały na boisku niespożytą energię, żelazną kondycję i ogromnego ducha walki. Po mistrzowskim zachowaniu zimnej krwi w polu karnym, puchar IX edycji turnieju „Bio Tytani” ostatecznie powędrował do drużyny Bio Planet. Serdecznie gratulujemy triumfatorom!

Zwycięża zdrowy styl życia

Turniej „Bio Tytani” po raz kolejny udowodnił, że branża eko to nie tylko najwyższej jakości certyfikowane produkty, ale także ogromna energia i promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia na co dzień. Dziękujemy organizatorom, wszystkim zawodnikom za każdą kroplę potu zostawioną na boisku, a kibicom za wspaniały doping na trybunach, na które wstęp dla całych rodzin był bezpłatny.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Sport i ekologia to zespół, który zawsze gra do jednej bramki!

Zdjęcia: Bio Planet

Przeskocz na górę strony.